Datum objave

Kategorija: Vijesti

Civitatesov novi poziv na dostavu prijedloga

Filantropska inicijativa za demokraciju i solidarnost u Europi Civitates objavila je novi poziv na dostavu prijedloga kako bi se ojačale medijske organizacije koje rade u javnom interesu diljem Europe.

Bespovratna sredstva dodjeljuju se s ciljem obrane demokracije u Europi, i to izvještavanjem o društveno važnim temama, otkrivanjem zloupotreba ovlasti i uzročnika polarizacije u društvu te obranom prostora u kojima svi imaju pravo na glas. Osim osnaživanja pojedinih organizacija, Civitates planira raditi na umrežavanju primatelja bespovratnih sredstava kako bi učili i rasli zajedno. Rok za podnošenje prijedloga istječe 30. lipnja 2020. godine. 

Više: https://civitates-eu.org/request-for-proposals-independent-public-interest-journalism/