Datum objave

Kategorija: Vijesti

Europski parlament u Strasbourgu danas odobrio Instrument za europske vrijednosti

Mreže donatora i zaklada u Europi (engl. Donors and Foundations Networks in Europe, DAFNE) i Europski zakladni centar pozdravljaju činjenicu da je Europski parlament u Strasbourgu danas odobrio Instrument za europske vrijednosti.

Ovo je ključna inicijativa u vrijeme kad se i nove i stare države članice suočavaju s problemom sve većeg nacionalizma i populizma. Nikada ranije nije postojala tako snažna potreba za poticanjem i zaštitom europskih vrijednosti kao što su demokracija, vladavina prava i temeljna prava.

Stvaranje Instrumenta jasan je i pozitivan signal da su Unija i njezine institucije odlučne u podupiranju građana i inicijativa koje dijele osnovne zajedničke europske vrijednosti.

Više: Priopćenje za medije i Rezolucija Europskog parlamenta