Datum objave

Kategorija: Vijesti

Održana konferencija “Izazovi usvajanja novog višegodišnjeg financijskog okvira (VFO) 2021. – 2027. i položaj kohezijske politike u novom proračunu"

Danas je održana konferencija „Izazovi usvajanja novog višegodišnjeg financijskog okvira (VFO) 2021. – 2027. i položaj kohezijske politike u novom proračunu” koju su u okviru hrvatskog predsjedanja Vijećem EU-a i posjeta predsjednika Europskog revizorskog suda g. Klausa-Heinera Lehnea organizirali Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova EU-a i E.S.I.F. - Ustanova za obrazovanje odraslih za Europske strukturne i investicijske fondove i programe Europske unije.

Nakon uvodnog obraćanja predsjednika Europskog revizorskog suda g. Klausa-Heinera Lehnea sudionicima konferencije obratio se predsjednik Vlade Republike Hrvatske g. Andrej Plenković, ministar regionalnog razvoja i fondova Europske unije g. Marko Pavić te hrvatska članica Europskog revizorskog suda gđa Ivana Maletić. Nakon uvodnih govora uslijedio je radni panel kojeg je moderirao g. Zvonimir Savić, direktor Sektora za financijske institucije i ekonomske analize pri Hrvatskoj gospodarskoj komori i posebni savjetnik predsjednika Vlade RH za ekonomska pitanja a u kojem je sudjelovao uz g. Pavića i gđu Maletić i g. Luka Burilović predsjednik Hrvatske gospodarske komore .

E.S.I.F. - Ustanovu za obrazovanje odraslih za Europske strukturne i investicijske fondove i programe Europske unije osnovala je Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva čiji su predstavnici, upraviteljica Nacionalne zaklade gđa Cvjetana Plavša- Matić i zamjenik upraviteljice za programe Europske unije g. Luka Bogdan također sudjelovali na Konferenciji.

Važnost sinergije između europskog i nacionalnog proračuna, razmjena iskustava i mišljenja između hrvatskih stručnjaka, Europskog revizorskog suda i drugih dionika te Kohezijska politika u novom višegodišnjem financijskom okviru te izazovi i ciljevi Kohezijske politike neke su od ključnih tema koje su bile obuhvaćene ovom Konferencijom.