Datum objave

Kategorija: Vijesti

Pismo s prve linije: Civilno društvo u Hrvatskoj suočava se s dvostrukom krizom

* A Letter from the Frontline – Croatian civil society faces a double crisis*

Pročitajte osvrt upraviteljice Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva Cvjetane Plavša-Matić, objavljen na portalu EURACTIV, na trenutnu situaciju civilnoga društva u Hrvatskoj, pogođenoj pandemijom bolesti COVID-19 i nedavnim potresom koji je zahvatio jedan dio zemlje.

Tekst naglašava nužnost da EU, u sklopu mjera koje planira poduzeti u cilju pomoći pogođenima pandemijom, uzme u obzir i potrebe organizacija civilnoga društva, koje su na sebe preuzele velik dio posla oko saniranja posljedica navedenih u članku, kao i pružile pomoć pogođenim građanima.

Više: https://www.euractiv.com/section/politics/opinion/a-letter-from-the-frontline-croatian-civil-society-faces-a-double-crisis/