Datum objave

Kategorija: Vijesti

Pokrenimo Potencijale zajednice za vrijeme poslije COVID-19

Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva, u ovim novonastalim izvanrednim okolnostima izazvanim pandemijom COVID-19 i snažnim zemljotresom koji je pogodio grad Zagreb, zajedno sa suradnim organizacijama civilnoga društva i drugim dionicima, pokrenula je inicijativu ‘Potencijali zajednice’. Cilj inicijative je učiniti iskorak prema ublažavanju posljedica koje možemo očekivati vezano uz društveno-ekonomske promjene koje će uslijediti nakon suzbijanja pandemije. Prvi korak je utvrditi sve postojeće i moguće potencijale lokalnih zajednica koji mogu biti zamašnjak promjena i razvoja u tim lokalnim zajednicama. Nacionalna zaklade ce, zajedno sa organizacijama civilnoga društva i drugim dionicima u lokalnim zajednicama, izraditi analizu postojećih i mogućih potencijala jedinica lokalne samouprave: od stupnja razvijenosti društvenog kapitala, solidarnosti do snage malog poduzetništva, društvenog poduzetništva i zadrugarstva, nakon čega će se pripremiti aktivnosti za vrijeme poslije COVID-19.

U provedbu ove proaktivne inicijative, koja za cilj ima pripremu za brži oporavak od krizne situacije u kojoj se našao cijeli svijet, uključiti ce se i brojni partneri Nacionalne zaklade iz Hrvatske i inozemstva kako bi POKRENULI POTENCIJALE ZAJEDNICE za bolji i održiviji svijet koji imamo priliku izgraditi.