Datum objave

Kategorija: Vijesti

Dodijeljene godišnje nagrade za volonterstvo "Otisak srca"

 

Nacionalna zaklada dodijelila  10 nagrada za najinovativnije volonterske inicijative učenika i učenica u osnovnim školama i 5 nagrada za najinovativnije modele volontiranja mladih u srednjim školama u Republici Hrvatskoj.

Nacionalna zaklada danas je u Muzeju "Mimara" u Zagrebu održala svečanu dodjelu godišnjih nagrada "Otisak srca" za volonterstvo u osnovnim i srednjim školama. Nagrade je uručila prof. dr. sc. Vesna Vašiček, predsjednica Upravnog odbora Nacionalne zaklade i Cvjetana Plavša-Matić, upraviteljica Nacionalne zaklade. Svečanosti su bili nazočni predstavnici nagrađenih škola, učenici i njihovi nastavnici koji  su potaknuli provedbu volonterskih inicijativa.

Nagrađene osnovne škole:

 1. Osnovna škola Marina Držića iz Dubrovnika
 2. Osnovna škola Plaški, Područna škola Saborsko iz Saborskog
 3. Osnovna škola Čakovci iz Čakovaca
 4. Osnovna škola Draškovec iz Draškovca
 5. Osnovna škola Slavka Kolara iz Hercegovca
 6. Osnovna škola Belvedere iz Rijeke
 7. Osnovna škola Dr. Ivan Merz iz Zagreba
 8. Osnovna škola Dragutina Tadijanovića iz Petrinje
 9. Osnovna škola Prof. Franje Viktora Šignjara iz Virja
 10. Osnovna škola Josipa Kozarca iz Semeljaca

Nagrađene srednje škole
 1. Srednja škola Topusko iz Topuskog
 2. Srednja škola Isidora Kršnjavoga iz Našica
 3. Srednja škola Matije Antuna Reljkovića iz Slavonskog Broda
 4. Gimnazija Vladimira Nazora iz Zadara
 5. Gimnazija Dubrovnik iz Dubrovnika
Više: Priopćenje za javnost      Fotogalerija