Datum objave

Kategorija: Vijesti

IPA: Milijun eura za projekte zagovaranja i motivacije za društveno isključene skupine

 

U Kući Europe danas je održano svečano predstavljanje projekata kojima su odobrena bespovratna sredstava na natječaju "Podrška programima OCD-a u području zagovaranja i motivacije za društveno isključene skupine", iz IV. Komponente IPA-a Operativnoga programa Razvoj ljudskih potencijala.

Temeljem ovoga natječaja za jedanaest organizacija civilnoga društva odobrena su bespovratna sredstava u iznosu od 1.008.718,04 eura.

Cilj natječaja koji je pripremio Ured za udruge u suradnji s Nacionalnom zakladom za razvoj civilnoga društva jest ojačati sposobnosti i vještine organizacija civilnoga društva za zagovaranje politika usmjerenih na promicanje zapošljivosti, društvene uključenosti i poboljšanja kvalitete života svih hrvatskih građana, s posebnim naglaskom na ranjivim društvenim skupinama.

Više: Priopćenje za javnost       Fotogalerija