Datum objave

Kategorija: Vijesti

Nacionalna zaklada obilježava 10-godišnjicu osnutka

 

Zakonom o Nacionalnoj zakladi za razvoj civilnoga društva donesenim 16. listopada 2003. godine u Hrvatskom saboru osnovana je Nacionalna zaklada s temeljnom svrhom promicanja i podrške razvoju civilnoga društva u Republici Hrvatskoj.

Nakon 10 godina ulaganja u razvoj civilnoga društva, u Europskoj godini građana, Nacionalna zaklada najavljuje regionalna događanja pod nazivom "Aktivni u zajednici" koja će se održati:

  • 15. listopada 2013. od 13 do 17 sati u Arheološkom muzeju u Osijeku
  • 18. listopada 2013. od 13 do 17 sati u Bjelovarskom kazalištu u Bjelovaru
  • 22. listopada 2013. od 13 do 17 sati u Domu mladih u Koprivnici
  • 25. listopada 2013. od 13 do 17 sati u Pomorskom i povijesnom muzeju Hrvatskog primorja u Rijeci
  • 29. listopada 2013. od 13 do 17 sati u Sveučilišnoj knjižnici u Splitu

Regionalna događanja okupit će predstanike(-ce) građanskih inicijativa koje su provedene u lokalnim zajednicama uz financijsku podršku Nacionalne zaklade, kako bi raspravili prioritete/probleme u razvoju lokalnih zajednica te predložili rješenja u suradnji s
jedinicama lokalne samouprave.

Prijedlozi za razvoj lokalnih zajednica sa svih regionalnih događanja biti će objedinjeni u dokument "Doprinos aktivnihgrađana" koji će biti dostavljen svim relevantnim institucijama u Republici Hrvatskoj.

Više: Priopćenje za javnost