Održan 8. godišnji sastanak Hrvatskog foruma zaklada "ZaDobro.BIT!"

U četvrtak 12. srpnja i petak 13. srpnja održan je 8. godišnji sastanak Hrvatskog foruma zaklada "ZaDobro.BIT!". Hrvatski forum zaklada ZaDobro.BIT! već osmu godinu zaredom okuplja preko trideset zaklada koje djeluju na području Republike Hrvatske. Dvodnevni sastanak Foruma kojime koordiniraju Europska zaklada za filantropiju i društveni razvoj i Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva održan je u Impact centru u Zadru.

U sklopu sastanka predstavljena su postignuća i aktivnosti zaklada u 2017. godini,  pojedinačni planovi za 2018. godinu te zagovaračka inicijativa "Zajedničko tržište za filantropiju" na razini Europske unije. Nadalje, bilo je riječi o Tjednu filantropije 2018. i izmijenjenom Operativnom programu "Učinkoviti ljudski potencijali", kao i novim mogućnostima za financiranje filantropije u Hrvatskoj.