Datum objave

Kategorija: Priopćenja

Pokrenuta kampanja za sprečavanje govora mržnje "Nije smiješno"

(Zagreb, 21. rujna 2015.) Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva u suradnji s mladim blogerima u ponedjeljak, 21. rujna 2015. godine, na Međunarodni dan mira pokreće kampanju "Nije smiješno" čiji je cilj povećati svijest javnosti, osobito djece i mladih, o važnosti sprečavanja govora mržnje i poticanju pozitivne komunikacije.

Javnim natječajem za mlade blogere u dobi od 18 do 30 godina, Nacionalna zaklada je odabrala  7  blogera (Marija Renić, Kristina Tešija, Maja Sertić, Bojan Iličić, Ana Tavić, Matea Kovač, Petra Galović) koji će svojim tekstovima i zapažanjima progovoriti o aktualnom problemu govora mržnje, a tekstovi će biti objavljeni na novopokrenutoj mrežnoj stranici www.nijesmijesno.hr te na profilima društevih mreža  Facebook i Instragram. Na mrežnoj stranici (www.nijesmijesno.hr) u ponedjeljak, na prvi dan kampanje, bit će prikazan promotivni film koji tematizira nužnost jačanja svijesti javnosti o problemu  govora mržnje te ukazuje na njegove negativne posljedice.

 

Priopćenje za javnost