Datum objave

Kategorija: Vijesti

Rezultati istraživanja o procjeni stanja razvoja organizacija civilnoga društva u Republici Hrvatskoj


Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva inicirala je provedbu  novog vala istraživanja Procjena stanja razvoja organizacija civilnoga društva u Hrvatskoj, kao nastavka istovjetnih istraživanja provedenih 2007. i 2009. godine. U prošloj godini 2011. godini istraživanje je za Nacionalnu zakladu provela tvrtka Ipsos puls iz Zagreba.

Istraživanje je provedeno u razdoblju od listopada 2011. do prosinca 2011. godine. Od 1000 udruga u uzorku, 651 udruga odgovorilo je na upitnik. Velika većina organizacija u uzorku je registrirana kao udruga (97,1%). Uzorak je sastavljen na temelju kriterija ostvarene financijske podrške iz sredstava Državnog proračuna ili dijela prihoda igara na sreću u 2010. godine. Ispitivanje je provedeno metodom osobnog intervjua s vodećim osobama udruga.

Više: Priopćenje za javnost