Podrška

Nacionalna zaklada pruža sustavnu podršku promicanju i razvoju civilnoga društva kroz programe dodjele financijskih sredstava, sufinanciranjem EU projekata, putem međunarodnih programa i programa Europske unije

Od 2003. do 2018. godine kroz 81 raspisani natječaj i 63 poziva za iskaz interesa Nacionalna zaklada je odobrila 5202 financijske podrške organizacijama civilnoga društva odnosno uložila 482.921.291,69 kuna u građanske inicijative/akcije, projekte, suradnje te programe i institucionalne podrške organizacijama civilnoga društva, programe suradnje te programe decentralizacije financijskih podrški, regionalnog razvoja i centara znanja za društveni razvoj.

Zahvaljujući tim financijskim podrškama zaposleno je 11.727 osoba (m/ž) te omogućeno uključivanje preko 270.000 volontera i volonterki.

Uz to Nacionalna zaklada je dodijelila 121 nagradu, 131 stipendiju za ... više

Objavljeni Kalendari objave natječaja